+420 732 11 22 22

Apartmány Radstadt - Amadeus

Letní období

Horské prostředí nabízí mnoho zábavy a vyžití nejen v zimě, ale také v letním období. Nechte se inspirovat několika tipy, kam vyrazit nebo si určitě nenechat ujít.

Radstadt, městečko krásných zážitků

Majestátné dvoutisícovky v srdci nádherné nedotčené přírody vyrůstají vzhůru k temně modrému nebi a vzduchem se nesou omamné vůně horských bylinek, které se někdy mísí s neodolatelnou vůní tradičních regionálních pokrmů, která se line od nedaleké horské chaty. Kolem Radstatu se proplétají stovky kilometrů výborně značených turistických stezek, které vedou z údolí a na vrcholky hor. Poutníci budou procházet přes rozkvetlé louky a kolem tradičních salaší, až se postupně dostanou i do nadmořské výšky 2000 metrů. Zde budou po zásluze odměněni úchvatným výhledem: z 1768 m vysokého Rossbrandu, domácí hory obyvatel Radstatu, na jehož vrchol je možné vyjet autem, se náhle otevře jedinečný panoramatický pohled na 150 dalších alpských vrcholů! Pěší mají na výběr mnoho typů turistických stezek, všech stupňů obtížnosti. Jsou mezi nimi také mnohé tematicky zaměřené stezky, které vás zavedou k tradičním horským chatám, kde na vás čekají skutečné hody v podání domácí pongauské kuchyně.

Na objevných cestách po Salzbursku

Z Radstatu je možné podnikat také celou řadu atraktivních výletů do nedalekého okolí: mohutný středověký hrad Hohenwerfen láká svými pravidelně pořádanými přehlídkami letů dravců, soutěska Lichtensteinklamm v St. Johannu uchvacuje svou nezkrotnou živelností, "Svět obřích ledových jeskyní" vzbuzuje zbožnou úctu k monumentálnímu dílu matky přírody( největší ledová jeskyně na světě ). Na hradě Mauterndorf si mohou děti zahrát na rytíře a bílou paní, do solných dolů v Halleinu sklouznou po havířských skluzavkách a vydají se za permoníky do říše soli. S Kartou Salzburska mají hosté Radstatu možnost navštívit zdarma celkem 190 pamětihodností a výletních cílů ( muzea, lanovky, přírodní rezervace, koupaliště ... ) v celém regionu.

Odpalte bílý míček do širého zeleného světa

Zahrát si golf na našem hřišti,to je věru zcela mimořádný zážitek! Je pěstěné, rozlehlé a obklopené fantastickou kulisou hor. Nezáleží na tom, zda jste začátečníci nebo mistři svého oboru, u nás si můžete zahrát golf buď na hřišti s 18-ti jamkami, na kterém se hrají různá mistrovství a turnaje, nebo na dalším hřišti s 9-ti jamkami anebo draving range. Už jste někdy viděli golfový areál s vlastní kabinkovou lanovkou? Tato světová rarita, náš "Birdie-Jet", je zcela k vašim službám. O to rychleji se dostanete k 13 jamce, kde budete doslova ohromeni výhledem na nádherné horské panorama. A komu by se zachtělo zahrát si také na jiných golfových hřištích, ten má k dispozici v okruhu 90 kilometrů dalších 11 krásných golfových areálů.

Radstadt - sám název napoví

Okolí Radstatu je z cyklistického hlediska země zaslíbená. Milovníci cyklistiky zde najdou doslova pohádkové trasy: od nenáročných a bez větších stoupání až po trasy pro sportovně zdatné bikery, které vedou do vysokých nadmořských výšek. V naší oblasti si přijdou na své zejména horští cyklisté, pro něž jsme vybudovali 20 nových značených tras. Třebaže se cyklisté řádně zapotí, odměnou jim budou krásné výhledy na svět hor. Aktuální cyklistické mapy jsou k sehnání na turistickém centru v Radstatu.

Ennská cyklostezka, nejmladší z velkých rakouských cyklostezek, které sledují toky řek, měří 250 km. Její trasa vede třemi rakouskými spolkovými zeměmi - Salzburskem, Štýrskem a Horním Rakouskem. Cyklisté budou projíždět pěti překrásnými oblastmi, kde je budou provázet impozantní horské masivy, romantická horská údolí, divoce hučící potoky a vodopády, zasněné vesničky a historická městečka.

Romantika na statku

Víte vůbec, jaká je to krása rozběhnou se po ránu na boso rosou zvlhlou trávou a natrhat si nádhernou kytici z bílého, červeného a žlutého lučního kvítí? Sledovat pasoucí se krávy a naslouchat do letního ticha zvuku zvonů z nedalekého kostelíka? Víte jak vám budou chutnat domácí selské lahůdky, které vám postavila selka na dubový stůl? Čerstvě upečený voňavý selský chléb, vynikající mléko, máslo, sýr, smetana nebo čerstvá vajíčka, která zrovna snesla slepička, med z vlastních úlů, koření z kořenářské zahrádky, domácí šťávy a zavařeniny - to vše jsou produkty, které dostávají hosté denně na bohatě prostřený stůl, pokud se rozhodnout navštívit některý z mnoha statků. I zde vám pomůže s navigací informační centrum.

Selský podzim (Bauernherbst)

Když začne listí na stromech zlátnout a hřejivým paprskům babího léta se nakonec přece jenom podaří rozpustit ranní mlhy, tehdy slavíme v našem kraji Selský podzim. Každý rok od konce srpna do konce října probíhají ve více než 80 obcích dožínkové oslavy, při nichž ožívají prastaré obyčeje selského lidu a tradiční lidová řemesla. Všude zní rázná a zemitá hudba, všude se tancuje a hoduje, Však se stoly jen prohýbají regionálními lahůdkami ze selských statků.

Tradiční alpské ubytování

V centru Ski Amadé

2 km od lázní Amadé Therme

70 km od Salzburku