+420 732 11 22 22

Apartmány Radstadt - Amadeus

V zajetí sněhu

Když se řekne hory, všem se vybaví zima a romanticky zasněžené vrcholky. A přesně to si v centru Ski Amadé užijete plnými doušky. Nicméně je tu i mnoho dalších lákadel, která rozhodně stojí za to...

Ski amadé - největší lyžařské safari v Rakousku

356 krásných a vždy perfektně upravených sjezdových tratí s celkovým počtem 760 kilometrů, 270 nejmodernějších lanovek, 4500 zasněžovacích zařízení a jen 1 skipas: to jsou základní údaje o největším lyžařském společenství v Rakousku - Ski Amadé. Zde najdou milovníci bílého sportu ráj svého srdce. Vše je k mání: od středně náročných sjezdovek, po extrémně náročné boulovaté terény. Tradiční horské chaty jsou rozesety na okraji sjezdovek.

Radstadt - srdce Salzburského sportovního světa

...a Salzburský sportovní svět, který sdružuje 8 středisek zimních sportů ( Flachau, Wagrain-Kleinarl, St.Johann-Alpendorf, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Eben a Filzmoos ), je zase velkým srdcem Ski Amadé. Zimní sportovci, ubytování v Radstatu nebo jeho okolí, se dostanou bezplatným skibusem za pár minut k lanovkám lyžařské houpačky Radstadt-Altenmarkt, která je vstupní branou do Ski Amadé, lyžařského safari bez hranic. Vyhledávanou předností Radstatu je téměř celoročně fungující lyžařské středisko Dachstein. Zde můžete vaše oblíbené lyžování provozovat prakticky kdykoliv. Dachstein je jediný alpský ledovec, který neubývá.

Okamžiky zimního štěstí v Radstatu

Zvláště nostalgická a zajímavá atmosféra panuje v Radstatu v předvánočním období. Když se na náš kraj začnou snášet první vločky a postupně jej zahalí do bělostného hávu, tehdy se začínají rozsvěcet tisíce mihotavých světýlek na romantickém vánočním trhu v historickém centru Radstatu. Vzduchem se šíří lákavá vůně pečených kaštanů, domácího cukroví a svařeného vína.

V Salzbursku se lidé od nepaměti snažili nejrůznějšími rituály vypudit zlé duchy zimy. Proto se stalo zvykem navlékat si během drsných zimních nocí strašlivé nebo alespoň velmi bizardní masky, které by mohli pomoci zvítězit nad temnými silami. Proto je možné v prosinci a lednu potkávat skupiny hrůzu nahánějících čertů a perchtů v kožiších, opásaných řetězy a kravskými zvonci, a s umně vyřezávanými, leč děsivými maskami na hlavách.

Velmi oblíbená jsou Radstadtská zimní putování.

Běžecký a sáňkařský ráj

Milovníci běžeckého lyžování těšte se! V Radstadtu na vás totiž čeká jedna z největších a nejkrásnějších oblastí pro běžecké lyžování. Se 180 km upravených běžeckých tras všech stupňů obtížnosti, v čele s 50 km dlouhou Taurskou běžeckou trasou a dvěma vysokohorskými trasami v délce 30 km, na nichž je možné ladně klouzat až do pozdního jara, si Radstadt získá jednou pro vždy srdce všech milovníků tohoto sportu.

Saně letí po stráni a zvedají oblak jiskřivého sněhu. Rozjařený křik se mění v salvy smíchu,když někdo nedobrovolně skončí svou jízdu v hluboké závěji. V Radstatu ukazuje zima své nejkrásnější křivky: 6 km dlouhá sáňkařská dráha s umělým osvětlením patří k nejatraktivnějším a nejvyhledávanějším sáňkařským drahám v celých alpách. Je po celý den v provozu a se skipasem Ski Amadé. Nahoru vás vyveze kabinková lanovka a dopřát si můžete i noční sjezd.

Tradiční alpské ubytování

V centru Ski Amadé

2 km od lázní Amadé Therme

70 km od Salzburku